Inca News Haber Portalı

Inca News Haber Portalı Inca News Haber Portalı

  Son Dakika
  13:58, 02 October 2016 Sunday

  Erdoğan:

  Erdoğan: "Musul'da Masanın Dışında Kalamayız"

  Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Musul Kurtarma Operasyonu’na ilişkin, “Türkiye olarak masanın dışında kalamayız” dedi.


  • Paylaş
  • Tweetle

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, 26. Dönem 2. Yasama Yılı açılışında Musul operasyonu ile ilgili konuştu. Erdoğan, “Benzer oyun Musul'da da sergilenmeye çalışılıyor. Bu oyunun da bozulması gerekiyor. Musul'a yapılacak bir operasyonun Tel Afer'i de etkileyeceğini hatırlatmak isterim” ifadelerini kullandı.

  "Musul'un IŞİD'ten kurtulabileceğine inanıyoruz" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Türkiye olarak masanın dışında kalamayız. Diğerlerinin böyle bir sınırı yok. Ama onlar orada sonuç belirlemek istiyor, biz buna seyirci kalamayız. Bunun kararını da burası verecek. Türkiye olarak kendi sınırlarımız içerisinde huzur ve güven içerisinde yaşamak istiyorsak, bu doğrultuda ilerlemek zorundayız. Devletler arasındaki münasebetler karmaşık ilişkilerdir. Türkiye'nin son dönemde artan bölgesel ve küresel etkinliği diğer devletlerle ilişkisini çok daha grift hale getirmiştir. ABD, AB, Rusya ile olan ilişkilerimiz çok önemli süreçler yaşadığımız dönemden geçiyoruz."  İlgili Konular » Erdoğan | Musul operasyonu | fırat kalkanı |

  • Paylaş
  • Tweetle


   
  Suriye'de savaşan grupların filmi
  Suriye'de savaşan grupların filmi
   
  quot Filistin'i kurtarmanın yolu quot
  "Filistin'i kurtarmanın yolu"
   
  Abdullah Azzam Tugayları ve Lübnan Siyaseti
  Abdullah Azzam Tugayları ve Lübnan Siyaseti
   
  Düşmanının gözünden Usame bin Ladin
  Düşmanının gözünden Usame bin Ladin
   
  Nazım Kıbrisi'nin Papa ile buluşma anı
  Nazım Kıbrisi'nin Papa ile buluşma anı